Богдан Яременко

Глава правления «Майдан Закордонних Справ»

Роздана за останнє десятиліття нагородна зброя має бути реквізована

Я не фахівець зі зброї, але маю свою приватну думку на тему нагородної зброї, маю і висловлю.

Може бути, що я був першим в секретаріаті Кабміну, хто запропонував дарувати іноземцям зброю. Як керівник протоколу прем'єр-міністра мусив думати і про такі речі, як обмін подарунками і сувенірами.

Якщо мені не зраджує память, першим, кому за моєю пропозицією прем'єр Янукович у 2004 році вручив нагородну зброю, був прем'єр Лівійської Джамахірії. Далі мене вже і не питали – і за кілька днів по тому обдарований був Фрадков, а далі пішло і поїхало – це стало традицією.

Але зробити це перший раз було непросто. На мою пропозицію відразу резонно зауважили, що навіть президент України цього не робить або робить так рідко і непомітно, що важко знайти документальні сліди (напередодні президентських виборів 2004 року все оточення Януковича уважно стежило за відносинами з Л.Кучмою і багато уваги приділялось тому, щоб не викликати гніву, невдоволення чи навіть заздрощів президента, що вважалось важливим з точки зору підтримки на виборах). Також мене допитували, як взагалі це сприйматимуть іноземці, і чи не буде це занадто агресивно?

Я легко пояснив, що дарувати зброю – це не те, щоб поширена міжнародна практика, але у деяких народів вважається за норму і престиж. Також я пояснив, що здивувати подарунком голову лівійського уряду, якому бракувало хіба що замовлених у нас Русланів, буде дуже важко. Але «добив» скептиків я тим аргументом, що дарувати потрібно вітчизняний Форт, і що такий подарунок буде достатньо символічним з огляду на наше бажання торгувати з Лівією різною специфічною продукцією.

Але одна справа дарувати пістолети чи іншу зброю вітчизняного виробництва іноземцям, рекламуючи наш оборонпром, а зовсім інша дарувати іменну імпортну зброю українським посадовцям.

ЗМІ повідомляють, що у Пашинського вилучили на експертизу австрійський Глок. Глок вважається  одним з найнадійніших пістолетів у світі. Колись ним озброювали співробітників держохорони, але відмовилися від цієї практики через дороговизну і самого Глоку, а надто – набоїв  до нього.

Тобто у службових цілях закуповувати Глоки в порівняно ситі роки в Україні вирішили, що недоцільно. А ось для відзначення українських бюрократів, виявляється, імпортна зброя закуповується?!

Нагородна зброя – це  один з найвищих видів нагороди. Його удостоюються ті, хто в бою або в ситуації наближеній до бойової, виявив надзвичайну особисту відвагу, мужність та доблесть. Нормально, коли зброєю нагороджують шановних полководців, офіцерів чи солдат, які здійснили героїчні вчинки на полі бою, співробітників поліції, спецслужб, розвідки за аналогічні вчинки.

Але заслуги і доблесть Пашинського полягає в тому, що він отримує заробітну плату на посаді голови парламентського комітету з питань оборони. Навряд чи професійна оплачувана діяльність є хоч скільки-небудь героїчною. А коли і є, то існують інші відзнаки – знак Ветеран праці і т.д. Так само, не є доблестю і вийти зі зброєю в темному лісі «робити зауваження» неозброєній людині.

Мало того, що заслуги Пашинського перед Україною є сумнівними, так виявляється, що орган державної влади, який його нагородив (чомусь, мені здається, що це буде МВС України) витрачає бюджетні кошти на придбання недешевої імпортної зброї не для підвищення обороноздатності, захисту громадян, правопорядку тощо, а для протокольних цілей і сумнівних церемоніалів.

Це, я вам скажу, справжнє бл@дство.

Роздавання зброї вітчизняним бюрократам (початки цієї ганебної традиції я бачив в адміністрації Ющенка, найближче оточення якого прямо таки колекціонувало нагородну зброю від СБУ, МВС і тд; деякі так і говорили – усі ранги, звання, ордени маю, то треба уже і зброю отримати) має бути зупинене. Роздана за останнє десятиліття нагородна зброя має бути реквізована (за винятком тієї, якою нагороджувалися військовослужбовці чи правоохоронці), і як акт гуманізму охочим власникам має бути запропоновано викупити її у держави, попередньо оформивши дозвіл на володіння (за наявності підстав).

Мнение редакции сайта «15 минут» может не совпадать с мнениями, высказанными в рубрике «Блоги».

 
Все новости

Читайте также

Блоги

Игорь Эйдман

Социолог и публицист

Троянский конь в Украине

Наполеону приписывают такие слова: «Для войны нужны три вещи: деньги, деньги и еще раз деньги». Для ведения современных кремлевских «гибридных войн» тоже, прежде всего, нужны деньги, которые необходимо ввезти на территорию противника и там легализовать.

25 марта 2017, 19:55

Александр Тверской

Свободный журналист (Москва, РФ)

Надо помнить каждое слово о «старших братьях», «едином народе», «крымнаше» и «великом Путине»

Артемию Лебедеву СБУ запретила въезд в Украину на 5 лет. Лебедев глумился над Небесной сотней, разрабатывал логотип для Крыма, ездил в оккупированный Донбасс, неоднократно высказывался в имперском духе и так далее. Полный набор среднестатистического российского циничного чёрта с моралью из-под плинтуса. У меня только один вопрос − почему только на 5 лет, а не пожизненно? Но, это я, наверное, придираюсь.

24 марта 2017, 14:02

Юрий Бутусов

Журналист

Майор Кизило заступил на вечную службу народу Украины

Приказом министра обороны Украины майор Кизило Андрей Александрович, зачислен в списки личного состава Киевского военного лицея имени Ивана Богуна НАВЕЧНО.

26 марта 2017, 13:41

Денис Казанский

Журналист (Украина)

Проклятая хунта унижала и угнетала Донбасс аэропортами, хорошими трассами и кредитами

Проклятая хунта унижала и угнетала Донбасс аэропортами, хорошими трассами и кредитами

25 марта 2017, 14:00

Дмитрий Гудков

Российский политик, депутат Государственной думы (Москва, РФ)

Расследования не будет, все можно списать на трупы

Я не зря вчера не мог понять очень странную фразу НАКа (это Национальный антитеррористический комитет): мол, на телах боевиков, напавших на Нацгвардию в Чечне, были муляжи поясов шахидов.

25 марта 2017, 16:25

Тарас Березовец

Политический эксперт

Если белорусы сейчас дадут себя задавить, дальше будет только хуже

Происходящее в Беларуси даёт четкий ответ на то, во что русские вместе с Януковичем собирались превратить Украину к 2017 году.

25 марта 2017, 17:21
Все блоги
15 Минут в социальных сетях