Ирина Геращенко

Заместитель председателя Верховной Рады Украины

Резолюція ПАРЄ має подвійні стандарти

Насправді, будь-які труднощі роблять нас сильнішими. І сьогодні наша, украінська делегація в ПАРЄ єдина і монолітна, що дуже і дуже важливо наззовні.

Обговорення резолюціі по закону про освіту було дуже емоційним і маніпулятивним. На жаль, електронне жеребкування вибрало на дебатах в основному угорських і румунських доповідачів, а з украінськоі делегаціі виступили лише Костянтин Усов, Volodymyr Ariev, Борислав Береза. Я планувала у виступі зосередитися на ключовому праві кожної людини − праві на освіту. Украінська освіта має бути сучасною і конкурентною, бо досі наші школи працювали за радянською освітньою системою. І всі украінські діти, чи вони навчаються в найпрестижніших школах Києва, чи в крихітних сільських школах Центральної і Західної Украіни, мають ОДНАКОВЕ право на якісну освіту, яка дасть ім шанс вступити до найкращих українських вузів. Освітній закон дає право дітям навчатися в садочках і початковій школі материнською мовою, але потім, в середній школі, навчання державною робить дітей більш конкурентними, дає шанс вступити до вузів і потім отримати роботу на держслужбі, де потрібно знати державну мову.

Агресивні заяви деяких представників угорської і румунської делегаціі взагалі іноді виглядали як приховані територіальні претензії до Украіни і це неприпустимо. Також іх риторика носить передвиборчий характер і направлена на мобілізацію власного електорату, аби показати, що румунські й угорські політики борються за своїх співвітчизників в усіх куточках світу. Це нечесно використовувати внутрішні електоральні теми для погіршення взаємин з найближчими сусідами.

Ми ж залишаємося відкритими до діалогу, ми готові обговорювати будь-які наші закони, бо вони європейські. І ми чекаємо транспарентності − аби й украінська діаспора в сусідніх країнах але право на вивчення украінськоі. І ще- в цій дискусії і в своїх поправках румунські і угорські колеги, по суті, перекреслюють право українських дітей (етнічних румунів і угорців) вивчити українську, бути більш конкурентними і мати рівні шанси на вищу освіту.... Прикро, бо це не працює на інтереси дітей. Це працює на інтереси дорослих дядь і тьоть політиків з сусідніх країн...

Висновки: ми вчимося бути єдиною країною і захищати нашу територію, суверенітет і атрибути держави, зокрема, мову. Це важливі уроки, які роблять нас більш монолітними. Ми захищатимемо право всіх без виключення українських дітей на якісну освіту. А ще − ми маємо так само жорстко захищати наззовні українську діаспору, іі права.

Резолюція, прийнята за ініціативи угорської і румунської делегаціі, має подвійні стандарти . Нам вдалося збити майже всі найодіозніші поправки, на жа не всі. Чекаємо висновки Венеціанської комісії і працюємо далі, над реформуванням країни і над посиленням нашої єдності. Всередині країни і наззовні.

Оригинал.

Мнение редакции сайта «15 минут» может не совпадать с мнениями, высказанными в рубрике «Блоги».

Все новости

Читайте также

Блоги

Борислав Береза

Народный депутат Украины

Государства-члены Совета Европы призвали прекратить попытки вернуть Россию в ПАСЕ

Европа очень вежлива. И очень корректна. А кроме того Европа политкорректна.

15 декабря 2017, 16:43

Александр Тверской

Свободный журналист (Москва, РФ)

Что такое Асад и кого защищает Путин

Асад — это чудовище, диктатор и узурпатор, который сидит у власти в Сирии с 2000 года. К слову, если один человек единолично правит десятилетиями, то он по определению является бесчеловечным монстром — факт, сотни раз подтвержденный историей.

18 декабря 2017, 10:45

Эмиль Курбединов

Крымский адвокат

Беспредел силовиков вновь объединил народ

Сегодня по всему Крыму проходят судебные заседания по одиночным пикетам. Их более восьмидесяти!

18 декабря 2017, 15:53
Все блоги
15 Минут в социальных сетях