Дмитро Гнап

Журналист

Як брати Дубневичі «нагріли» громадян

Сьогодні (17 січня — «15 минут») детективи НАБУ затримали чотирьох працівників львівських олігархів Дубневичів. Їх підозрюють в тому, що вони завдали збитків державі на 1,4 мільярди гривень.

Оборудка така. Дубневичі контролюють дві ТЕЦ на Львівщині. А ТЕЦ працює так: на неї заходить газ, який йде на підігрів води. Внаслідок підігріву пара крутить турбіну, турбіна виробляє електрику. Залишки пари та гарячої води йдуть на обігрів житлових масивів поруч. Тобто ТЕЦ виробляє і електрику, і тепло одночасно.

Дубневичі в 2013-2015 роках вициганили у «Нафтогазу» 300 мільйонів кубів газу за низьким пільговим тарифом для вироблення тепла для населення. Отримали газ, виробили тепло і ще й купу дешевої електроенергії, яку продали «Енергоринку» не за низькими, а за ринковими цінами. НАБУ пише, що норма прибутку при продажі електрики в цьому випадку склала не 5%, дозволених НКРЕ, а аж 60% прибутку. Так Дубневичі «нагріли» державу майже на півтора мільярди.

Втім, те, що стало тоді відкриттям для Дубневичів, олігарх Ахметов практикував набагато раніше. Ще за два роки до газового «стартапу» Дубневичів, я писав про цю оборудку в своєму розслідуванні: «Чорна діра «Київенерго». Про те, як Ахметов наживається на киянах завдяки таким махінаціям з соціальним газом. Причому, профіт Дубневичів — куди менше в порівнянні з підйомом Ахметова. Хоча б тому, що «Київенерго» на рік спалювала вдвічі більше пільгового газу від обсягу, який отримали Дубневичі. А практикувалася ця схема в «Київенерго» з 2010 по 2016 рік.

«Ахметов знає, як завдяки цій схемі витягти з «Київенерго» мільярд гривень на рік!» — казав мені в інтерв'ю в 2011 році колишній керівник «Київенерго» Іван Плачков.

Пройшло сім років.

— Плачков пішов працювати до Ахметова. Нещодавно сказав, що я вирвав його викривальну заяву з контексту.

— Під тиском МВФ уряд у 2016 році скасував пільгові тарифи на газ, зрівнявши його вартість для всіх.

— Ахметов замутив нову багатомільярдну оборудку — «Роттердам +». Під дахом вже іншого президента.

Бережіть тепло, короче.

Оригинал

Мнение редакции сайта «15 минут» может не совпадать с мнениями, высказанными в рубрике «Блоги».

Все новости

Читайте также

Блоги

Николай Полозов

Адвокат (Москва, РФ)

Россия усиливает репрессии против коренного народа Крыма

Накануне второй годовщины похищения Эрвина Ибрагимова в оккупированном Крыму силовиками осуществлена очередная акция устрашения в отношении крымских татар.

23 мая 2018, 21:35

Юрий Бутусов

Журналист

Мир будет смотреть футбол в государстве, которое сбило «Боинг»

Вниманию всех болельщиков и участников чемпионата мира по футболу в России!

24 мая 2018, 17:15

Денис Казанский

Журналист (Украина)

Современное казачество в Украине — мафиозная структура

Уже все посмеялись над Кармазиным? Дедушка в форме диктатора из банановой республики с фейковой звездой Героя Украины на груди — это, конечно, комично. Но только до тех пор, пока вы не задумываетесь над тем, что же такое на самом деле современное украинское казачество.

22 мая 2018, 15:40

Игорь Эйдман

Социолог и публицист

«Северный поток-2» — это предательство Западом Украины

«Северный поток-2» можно сравнить только с мюнхенским сговором. Причем по большому счету, когда происходила сдача интересов Чехословакии со стороны политиков Англии и Франции в 1938 году, они себя оправдывали тем, что они тем самым пытаются мировую войну как-то оттянуть или предотвратить.

23 мая 2018, 11:00
Все блоги
15 Минут в социальных сетях