Меджлис крымскотатарского народа назвал «юридически ничтожным» решение «суда» в Крыму в отношении Чийгоза (ТЕКСТ)

В среду, 13 сентября, Меджлис крымскотатарского народа сделал официальное заявление относительно решения так называемого «Верховного суда» Крыма, который вынес приговор заместителю председателя Меджлиса Ахтему Чийгозу.

Сайт «15 минут» публикует полный текст заявления на языке оригинала.

Заява Меджлісу кримськотатарського народу у зв’язку із винесенням російським окупаційним судом незаконного та неправомірного вироку заступнику Голові Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу

11 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю незаконний «верховний суд» тимчасово окупованого Росією Криму засудив заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років ув’язнення в колонії загального режиму.

Російська окупаційна влада безпідставно звинуватила Ахтема Чийгоза в організації масових заворушень, називаючи такими масовий мітинг в підтримку територіальної цілісності України та проти загрози російського вторгнення до Криму, проведеного Меджлісом кримськотатарського народу перед будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим 26 лютого 2014 року.

Меджліс кримськотатарського народу заявляє про юридичну нікчемність рішення, прийнятого російським окупаційним судом щодо заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Такими же юридично нікчемними є інші рішення, прийняті російськими окупаційними судами на території тимчасово окупованого Криму або на території материкової Росії щодо громадян України – мешканців Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Меджліс кримськотатарського народу наголошує на тому, що певні категорії учасників незаконного судового процесу, які представляли сторону звинувачення Ахтема Чийгоза, а саме, – призначені російською окупаційною владою слідчі, прокурори, судді та лжесвідкі, скоїли дії, що підпадають під кримінальне переслідування згідно чинного законодавства України та норм міжнародного права. Проти таких учасників також мають бути застосовані персональні санкції на міжнародному рівні.

Меджліс кримськотатарського народу усвідомлює, що зазначеним незаконним рішенням російські окупанти переслідують цілі жорстокої помсти Ахтему Чийгозу, який категорично відкинув пропозиції щодо співпраці з окупаційною владою, а також залякування кримськотатарського народу, який зберігає єдність і непокірність російським окупантам.

В умовах, коли Росія і її президент продовжують, незважаючи на заклики і заяви міжнародних організацій, включаючи ООН, цинічно і жорстоко зневажати правами людини, скоюють злочини проти України і її громадян, Меджліс кримськотатарського народу звертається до міжнародного співтовариства, Урядів і Парламентів країн з наполегливим закликом максимально посилити політичний, дипломатичний і економічний тиск на Росію з метою повного відведення нею військ і колоніальної адміністрації з території Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей.

Меджліс кримськотатарського народу закликає Президента та Уряд України негайно включити до порядку денного всіх переговорів Української держави зі своїми іноземними партнерами та міжнародними організаціями питання щодо звільнення російськими окупантами Ахтема Чийгоза та всіх політичних в’язнів – мешканців Криму.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює вдячність Урядам країн, міжнародним організаціям та інституціям громадянського суспільства, політичним там громадським діячам, дипломатам, які виступили з засудженням неправомірного та незаконного рішення російського окупаційного суду щодо Ахтема Чийгоза та вимогами його негайного звільнення.

Рефат Чубаров,
Голова 
Меджлісу кримськотатарського народу.

Київ, 13 вересня 2017 року.

 

Все новости

Читайте также

Блоги

Мустафа Найєм

Народный депутат Украины

Насиров, Розенблат и Мартыненко имеют право на залог, а рядовая воспитательница детского лагеря − нет

Продолжаю пребывать в легком шоке от подробностей расследования пожара в комплексе «Виктория», вследствие которого погибло трое детей, а само преступление хотят повесить на 23-х (!) летнюю воспитательницу.

23 сентября 2017, 11:47

Станислав Кучер

Журналист (Москва, РФ)

Руки прочь от памятника Калашникову

Если Михаил Калашников видит, что происходит сейчас с «его» памятником, могу представить, каким сочным матом он кроет и Военно-историческое общество, и министерство культуры, и лично скульптора Салавата Щербакова.

23 сентября 2017, 10:26

Юрий Бутусов

Журналист

Необходимо добиться экстрадиции убийцы 16-летнего парня

Завтра 23 сентября в 17.00 в Краматорске, в саду Бернацкого близ стадиона «Авангард», состоится открытие памятной доски в честь Народного героя Украины, 16-летнего Степана Чубенко, вратаря юношеской команды «Авангард», краматорского школьника, который был похищен и убит бандой наемников во главе с Виктором Погодиным, командиром батальона «Керчь», созданного российскими спецслужбами. Погодин получил гражданство РФ, и скрывается на территории Крыма.

22 сентября 2017, 21:16

Юрий Касьянов

Волонтер, активист

Генезис Юрия Луценко

В девяностые Юра Луценко был правильным юношей, активистом, борцом с кучмизмом. Даже пострадал. В 2004-м сделал правильный выбор, и на плечах первого Майдана вскарабкался в кресло министра внутренних дел. Жизнь наладилась. Семейный бизнес пошёл в гору.

22 сентября 2017, 21:03

Игорь Клямкин

Публицист (Москва, РФ)

Путин − милитаризатор

Чувствую, что тема предыдущих заметок не исчерпана. На каком основании, спрашивают, Путин размещен в одном ряду с такими милитаризаторами, как Грозный, Петр и Сталин? Разве он управляет страной так, как управляли они? Разве уподобляет это управление управлению армией? Разве можно говорить, что высокими целями и страхом он мобилизует людей на подвиг и труд, как мобилизуют на военную победу? Разве в нынешней якобы милитаристской политической системе, предусматривающей, помимо прочего, выборность государя, не больше признаков демилитаризации, чем во всех прежних демилитаризациях, вместе взятых?

22 сентября 2017, 19:50

Денис Казанский

Журналист (Украина)

С такими свидетелями Штепе ещё Героя Украины дадут

Приехал в Харьков, посмотреть как судят Нелю Штепу. Посмотрел своими глазами на это представление. Убедился, что дело постепенно сливается.

22 сентября 2017, 19:43
Все блоги
15 Минут в социальных сетях