Меджлис крымскотатарского народа назвал «юридически ничтожным» решение «суда» в Крыму в отношении Чийгоза (ТЕКСТ)

В среду, 13 сентября, Меджлис крымскотатарского народа сделал официальное заявление относительно решения так называемого «Верховного суда» Крыма, который вынес приговор заместителю председателя Меджлиса Ахтему Чийгозу.

Сайт «15 минут» публикует полный текст заявления на языке оригинала.

Заява Меджлісу кримськотатарського народу у зв’язку із винесенням російським окупаційним судом незаконного та неправомірного вироку заступнику Голові Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу

11 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю незаконний «верховний суд» тимчасово окупованого Росією Криму засудив заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років ув’язнення в колонії загального режиму.

Російська окупаційна влада безпідставно звинуватила Ахтема Чийгоза в організації масових заворушень, називаючи такими масовий мітинг в підтримку територіальної цілісності України та проти загрози російського вторгнення до Криму, проведеного Меджлісом кримськотатарського народу перед будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим 26 лютого 2014 року.

Меджліс кримськотатарського народу заявляє про юридичну нікчемність рішення, прийнятого російським окупаційним судом щодо заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Такими же юридично нікчемними є інші рішення, прийняті російськими окупаційними судами на території тимчасово окупованого Криму або на території материкової Росії щодо громадян України – мешканців Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Меджліс кримськотатарського народу наголошує на тому, що певні категорії учасників незаконного судового процесу, які представляли сторону звинувачення Ахтема Чийгоза, а саме, – призначені російською окупаційною владою слідчі, прокурори, судді та лжесвідкі, скоїли дії, що підпадають під кримінальне переслідування згідно чинного законодавства України та норм міжнародного права. Проти таких учасників також мають бути застосовані персональні санкції на міжнародному рівні.

Меджліс кримськотатарського народу усвідомлює, що зазначеним незаконним рішенням російські окупанти переслідують цілі жорстокої помсти Ахтему Чийгозу, який категорично відкинув пропозиції щодо співпраці з окупаційною владою, а також залякування кримськотатарського народу, який зберігає єдність і непокірність російським окупантам.

В умовах, коли Росія і її президент продовжують, незважаючи на заклики і заяви міжнародних організацій, включаючи ООН, цинічно і жорстоко зневажати правами людини, скоюють злочини проти України і її громадян, Меджліс кримськотатарського народу звертається до міжнародного співтовариства, Урядів і Парламентів країн з наполегливим закликом максимально посилити політичний, дипломатичний і економічний тиск на Росію з метою повного відведення нею військ і колоніальної адміністрації з території Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей.

Меджліс кримськотатарського народу закликає Президента та Уряд України негайно включити до порядку денного всіх переговорів Української держави зі своїми іноземними партнерами та міжнародними організаціями питання щодо звільнення російськими окупантами Ахтема Чийгоза та всіх політичних в’язнів – мешканців Криму.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює вдячність Урядам країн, міжнародним організаціям та інституціям громадянського суспільства, політичним там громадським діячам, дипломатам, які виступили з засудженням неправомірного та незаконного рішення російського окупаційного суду щодо Ахтема Чийгоза та вимогами його негайного звільнення.

Рефат Чубаров,
Голова 
Меджлісу кримськотатарського народу.

Київ, 13 вересня 2017 року.

 

Все новости

Читайте также

Блоги

Айдер Муждабаев

Зам. генерального директора ATR

Страна в поисках говна

Рыба ищет где глубже, человек — где лучше, а россиянин обычно ищет говно.

24 января 2018, 08:04

Александр Тверской

Свободный журналист (Москва, РФ)

Русский мир — это общество нравственных трупов

Вот так сходишь с ума в вакууме российского бессердечия и равнодушия, не понимаешь, как можно не замечать и молчать.

23 января 2018, 14:37

Аркадий Бабченко

Журналист (Москва, РФ)

Кому Россия, а кому — Исландия: если бы место жительства выбиралось по уму

В прекрасной свободной Земле будущего мы, безусловно, отменим к чертям национальности и страны по этническому признаку. И выдавать гражданство будем по результатам теста, основанного на сведении воедино умственных данных, способностей к нравственной эмпатии, уровня образования, принятия общечеловеческих ценностей, поведенческих норм и так далее.

23 января 2018, 10:26

Николай Полозов

Адвокат (Москва, РФ)

Патриотическая позиция крымских татар — наиболее прочная связь между материковой Украиной и Крымом

В этот важный для Украины праздник День Соборности хочу затронуть одну серьезную тему.

22 января 2018, 16:33

Дмитро Гнап

Журналист

Як брати Дубневичі «нагріли» громадян

Сьогодні (17 січня — «15 минут») детективи НАБУ затримали чотирьох працівників львівських олігархів Дубневичів. Їх підозрюють в тому, що вони завдали збитків державі на 1,4 мільярди гривень.

18 января 2018, 10:04

Юрий Бутусов

Журналист

На четвертом году войны Украина закупит новое летальное оружие

Принято решение, которое позволяет провести массовое перевооружение украинской армии современными ПТРК и БПЛА.

15 января 2018, 17:35
Все блоги
15 Минут в социальных сетях