Меджлис крымскотатарского народа назвал «юридически ничтожным» решение «суда» в Крыму в отношении Чийгоза (ТЕКСТ)

В среду, 13 сентября, Меджлис крымскотатарского народа сделал официальное заявление относительно решения так называемого «Верховного суда» Крыма, который вынес приговор заместителю председателя Меджлиса Ахтему Чийгозу.

Сайт «15 минут» публикует полный текст заявления на языке оригинала.

Заява Меджлісу кримськотатарського народу у зв’язку із винесенням російським окупаційним судом незаконного та неправомірного вироку заступнику Голові Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу

11 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю незаконний «верховний суд» тимчасово окупованого Росією Криму засудив заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років ув’язнення в колонії загального режиму.

Російська окупаційна влада безпідставно звинуватила Ахтема Чийгоза в організації масових заворушень, називаючи такими масовий мітинг в підтримку територіальної цілісності України та проти загрози російського вторгнення до Криму, проведеного Меджлісом кримськотатарського народу перед будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим 26 лютого 2014 року.

Меджліс кримськотатарського народу заявляє про юридичну нікчемність рішення, прийнятого російським окупаційним судом щодо заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Такими же юридично нікчемними є інші рішення, прийняті російськими окупаційними судами на території тимчасово окупованого Криму або на території материкової Росії щодо громадян України – мешканців Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Меджліс кримськотатарського народу наголошує на тому, що певні категорії учасників незаконного судового процесу, які представляли сторону звинувачення Ахтема Чийгоза, а саме, – призначені російською окупаційною владою слідчі, прокурори, судді та лжесвідкі, скоїли дії, що підпадають під кримінальне переслідування згідно чинного законодавства України та норм міжнародного права. Проти таких учасників також мають бути застосовані персональні санкції на міжнародному рівні.

Меджліс кримськотатарського народу усвідомлює, що зазначеним незаконним рішенням російські окупанти переслідують цілі жорстокої помсти Ахтему Чийгозу, який категорично відкинув пропозиції щодо співпраці з окупаційною владою, а також залякування кримськотатарського народу, який зберігає єдність і непокірність російським окупантам.

В умовах, коли Росія і її президент продовжують, незважаючи на заклики і заяви міжнародних організацій, включаючи ООН, цинічно і жорстоко зневажати правами людини, скоюють злочини проти України і її громадян, Меджліс кримськотатарського народу звертається до міжнародного співтовариства, Урядів і Парламентів країн з наполегливим закликом максимально посилити політичний, дипломатичний і економічний тиск на Росію з метою повного відведення нею військ і колоніальної адміністрації з території Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей.

Меджліс кримськотатарського народу закликає Президента та Уряд України негайно включити до порядку денного всіх переговорів Української держави зі своїми іноземними партнерами та міжнародними організаціями питання щодо звільнення російськими окупантами Ахтема Чийгоза та всіх політичних в’язнів – мешканців Криму.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює вдячність Урядам країн, міжнародним організаціям та інституціям громадянського суспільства, політичним там громадським діячам, дипломатам, які виступили з засудженням неправомірного та незаконного рішення російського окупаційного суду щодо Ахтема Чийгоза та вимогами його негайного звільнення.

Рефат Чубаров,
Голова 
Меджлісу кримськотатарського народу.

Київ, 13 вересня 2017 року.

 

Все новости

Читайте также

Блоги

Елена Рыковцева

Журналист, Радио Свобода (Москва, РФ)

Бандеровская зараза в Новом Уренгое

Ну конечно! Ну конечно же! Они нашли! Они выявили концы!! Они раскрыли подпольные связи учителя истории из той самой школы города Новый Уренгой, где учится тот самый мальчик, который теперь враг всего русского народа.

20 ноября 2017, 22:07

Денис Казанский

Журналист (Украина)

Будет ли президент прекращать украинское гражданство Аксенова?

Пару дней назад публиковал информацию о том, что мэр Доброполья Андрей Аксенов оказался гражданином России.

20 ноября 2017, 17:59

Игорь Эйдман

Социолог и публицист

Из новостей 2027 года

Голландские врачи сообщили, что им удалось вылечить от кокаиновой зависимости Владислава Суркова, отбывающего по решению Международного Уголовного Суда в Гааге пожизненное заключение за преступления, совершенные в ходе агрессии против Украины.

20 ноября 2017, 17:07

Богдан Яременко

Глава правления «Майдан Закордонних Справ»

Как пройти к пусковым установкам белорусского Wunderwaffe (чудо-оружия)?

Ви скажете у відповідь, що Білорусь. як і Україна, позбулась ядерних ракет? Але ж білоруси вважають, що українська розвідка агресивно і вороже працює на її території!

20 ноября 2017, 16:26

Дмитрий Тымчук

Руководитель Центра военно-политических исследований, народный депутат Украины

Атрофия мозга у белорусского КГБ

Сегодня представитель КГБ РБ заявил, обвиняя задержанного в Минске украинского журналиста П.Шаройко в «шпионаже»: «С учетом опыта его работы в качестве руководителя пресс-службы Главного управления разведки Минобороны, для прикрытия ему была определена должность корреспондента Общественной национальной телерадиокомпании Украины».

20 ноября 2017, 15:00

Рефат Чубаров

Председатель Меджлиса крымскотатарского народа

Преступными являются действия тех, кто был обязан запретить Райкину въезд в Украину, но не сделал этого

Я не испытываю состояние психического дискомфорта, вызванного вчерашним срывом в Одесском академическом украинском музыкально-драматическом театре моноспектакля Константина Райкина.

20 ноября 2017, 08:55
Все блоги
15 Минут в социальных сетях