Меджлис крымскотатарского народа назвал «юридически ничтожным» решение «суда» в Крыму в отношении Чийгоза (ТЕКСТ)

В среду, 13 сентября, Меджлис крымскотатарского народа сделал официальное заявление относительно решения так называемого «Верховного суда» Крыма, который вынес приговор заместителю председателя Меджлиса Ахтему Чийгозу.

Сайт «15 минут» публикует полный текст заявления на языке оригинала.

Заява Меджлісу кримськотатарського народу у зв’язку із винесенням російським окупаційним судом незаконного та неправомірного вироку заступнику Голові Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу

11 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю незаконний «верховний суд» тимчасово окупованого Росією Криму засудив заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років ув’язнення в колонії загального режиму.

Російська окупаційна влада безпідставно звинуватила Ахтема Чийгоза в організації масових заворушень, називаючи такими масовий мітинг в підтримку територіальної цілісності України та проти загрози російського вторгнення до Криму, проведеного Меджлісом кримськотатарського народу перед будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим 26 лютого 2014 року.

Меджліс кримськотатарського народу заявляє про юридичну нікчемність рішення, прийнятого російським окупаційним судом щодо заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Такими же юридично нікчемними є інші рішення, прийняті російськими окупаційними судами на території тимчасово окупованого Криму або на території материкової Росії щодо громадян України – мешканців Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Меджліс кримськотатарського народу наголошує на тому, що певні категорії учасників незаконного судового процесу, які представляли сторону звинувачення Ахтема Чийгоза, а саме, – призначені російською окупаційною владою слідчі, прокурори, судді та лжесвідкі, скоїли дії, що підпадають під кримінальне переслідування згідно чинного законодавства України та норм міжнародного права. Проти таких учасників також мають бути застосовані персональні санкції на міжнародному рівні.

Меджліс кримськотатарського народу усвідомлює, що зазначеним незаконним рішенням російські окупанти переслідують цілі жорстокої помсти Ахтему Чийгозу, який категорично відкинув пропозиції щодо співпраці з окупаційною владою, а також залякування кримськотатарського народу, який зберігає єдність і непокірність російським окупантам.

В умовах, коли Росія і її президент продовжують, незважаючи на заклики і заяви міжнародних організацій, включаючи ООН, цинічно і жорстоко зневажати правами людини, скоюють злочини проти України і її громадян, Меджліс кримськотатарського народу звертається до міжнародного співтовариства, Урядів і Парламентів країн з наполегливим закликом максимально посилити політичний, дипломатичний і економічний тиск на Росію з метою повного відведення нею військ і колоніальної адміністрації з території Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей.

Меджліс кримськотатарського народу закликає Президента та Уряд України негайно включити до порядку денного всіх переговорів Української держави зі своїми іноземними партнерами та міжнародними організаціями питання щодо звільнення російськими окупантами Ахтема Чийгоза та всіх політичних в’язнів – мешканців Криму.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює вдячність Урядам країн, міжнародним організаціям та інституціям громадянського суспільства, політичним там громадським діячам, дипломатам, які виступили з засудженням неправомірного та незаконного рішення російського окупаційного суду щодо Ахтема Чийгоза та вимогами його негайного звільнення.

Рефат Чубаров,
Голова 
Меджлісу кримськотатарського народу.

Київ, 13 вересня 2017 року.

 

Все новости

Читайте также

Блоги

Юрий Бутусов

Журналист

Мир будет смотреть футбол в государстве, которое сбило «Боинг»

Вниманию всех болельщиков и участников чемпионата мира по футболу в России!

24 мая 2018, 17:15

Николай Полозов

Адвокат (Москва, РФ)

Россия усиливает репрессии против коренного народа Крыма

Накануне второй годовщины похищения Эрвина Ибрагимова в оккупированном Крыму силовиками осуществлена очередная акция устрашения в отношении крымских татар.

23 мая 2018, 21:35

Игорь Эйдман

Социолог и публицист

«Северный поток-2» — это предательство Западом Украины

«Северный поток-2» можно сравнить только с мюнхенским сговором. Причем по большому счету, когда происходила сдача интересов Чехословакии со стороны политиков Англии и Франции в 1938 году, они себя оправдывали тем, что они тем самым пытаются мировую войну как-то оттянуть или предотвратить.

23 мая 2018, 11:00

Денис Казанский

Журналист (Украина)

Современное казачество в Украине — мафиозная структура

Уже все посмеялись над Кармазиным? Дедушка в форме диктатора из банановой республики с фейковой звездой Героя Украины на груди — это, конечно, комично. Но только до тех пор, пока вы не задумываетесь над тем, что же такое на самом деле современное украинское казачество.

22 мая 2018, 15:40

Рефат Чубаров

Председатель Меджлиса крымскотатарского народа

Кримські татари притримуються тільки ненасильницьких методів боротьби

Заява Голови Меджлісу кримськотатарського народу з приводу подій 21 травня 2018 в тимчасово окупованому Криму.

21 мая 2018, 20:57

Айдер Муждабаев

Зам. генерального директора ATR

Если украинский политик плевать хотел на Крым и крымских татар, значит, с ним все ясно

К сожалению, украинская политика переполнена профессиональными лжецами. Не дураками, я подчеркиваю, а именно людьми, преднамеренно вводящими в заблуждение.

14 мая 2018, 11:49
Все блоги
15 Минут в социальных сетях